TWÓJ POMYSŁ SIĘ MATERIALIZUJE

Ideą powstania ProtoLabu Creative Space Rzeszów jest zrzeszenie wokół tego miejsca społeczności młodych startupowców, którzy szukają miejsca, gdzie stworzą swój pierwszy produkt. 

O CREATIVE
SPACE

To miejsce o wielkim potencjale, w którym Twoje pomysły nabiorą realnego kształtu.

To kuźnia wynalazków, które rodzą się w głowach młodych ludzi uczących się na rzeszowskich uczelniach.

Oferujemy Wam blisko 300 m2 przestrzeni oraz bogate zaplecze techniczne do tworzenia, prototypowania, programowania, wdrażania pomysłów.

Ale sprzęt mi miejsce to tylko początek. Ponieważ żaden pomysł nie znajdzie szerszego grona odbiorców bez pomocy MENTORÓW – osób z olbrzymim doświadczeniem biznesowym, marketingowym i PR-owym, które pomogą we wprowadzeniu Twojego pomysłu na rynek.

Ignacy Łukasiewicz, Jacek Karpiński, Jan Szczepanik, Stanisław Olszewski, Jan Czochralski, Józef Kosacki, Zygmunt Puławski, to tylko nieliczni Polacy, którzy zapisali się na kartach światowej historii nowoczesnych technologii.

Wielu z nich dzisiaj się nie pamięta bo wszędzie głośno o wynalazkach z Doliny Krzemowej lecz to właśnie Polacy położyli podwaliny dzisiejszej nowoczesnej technologii.

Gdyby nie Czochralski – nie mieli byśmy taniej technologii produkcji monokryształów krzemu niezbędnych do produkcji procesorów.

Gdyby nie Łukasiewicz – którego rolę dziś bagatelizują amerykańskie media – nie było by technologii rafinacji ropy naftowej.

Nazwiska wielkich Polaków można mnożyć niemal w nieskończoność.

Creative Space to miejsce, w którym z naszą pomocą powstaną niejedne wynalazki które zmienią świat.

"

WALDEMAR KIDACKI

Wierzę, że to miejsce stanie się drugim domem najtęższych umysłów z Podkarpacia i wspólnie stworzymy produkty, które podbiją świat. 

Polacy już nie raz udowodnili, że potrafią wyprzedzić swoją epokę myślą techniczną – i mam nadzieję, że to miejsce pozwoli udowodnić, że nadal jesteśmy innowacyjnym narodem i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Kilka lat temu uruchamiałem jeden z pierwszych FabLabów w Polsce – zlokalizowany w Rzeszowie – jednak wtedy nie było to jeszcze tak rozpropagowane. Wierzę, że dziś nadszedł odpowiedni czas by powrócić z tą ideą i pomagać w transferze Know How między biznesem a uczelniami i startupami.

Karol Kibałko

Programowanie

Karol Dziadosz

Druk 3D

Agata Wojciechowska

Marketing i PR

Waldemar Kidacki

Technologie produkcji

Filip Folcik

Druk 3D

Kamil Piękoś

Programowanie Web